Номенклатура Запорізького та Харківського інструментальних заводів

Широкий вибір високоякісного інструменту, автомобільних наборів плашок та мітчиків як для автолюбителя, так і для професіоналів. Не тільки набори для водіїв, а й для автосервісу та СТО. Ми робимо все, щоб збільшити асортимент автомобільних наборів, підвищити якість плашок і мітчиків, які ми виробляємо.

Мітчик являє собою гвинт, пов'язаний з різьбленням, що нарізається, перетворений на ріжучий інструмент. Для перетворення гвинта на мітчикнеобхідно прорізати стружкові канавки, тобто створити передню поверхню та простір для сходу стружки. Однак, якщо подібний гвинт з поздовжніми канавками використовувати як інструмент, перший зубець його з повним профілем різьблення буде зрізати весь припуск і виявиться перевантаженим. Тому, щоб забезпечити допустиму товщину зрізу і розподілити роботу різання по довжині мітчика, він забезпечується різальною частиною, яка утворюється зрізанням різьблення вихідного гвинта на конус. Інструмент у формі гвинта з поздовжніми канавками і зрізаним на конус різьбленням має низькі експлуатаційні якості і не буде здатним нормально працювати, так як у такого інструменту задні кути дорівнюють нулю і в процесі різання задня поверхня стикається і вдавлюється в поверхню різання. Тому необхідно на мітчику утворити таку задню поверхню, Задня поверхня на мітчиках виконується по-різному. Найчастіше вона виконується у формі гвинтової поверхні, що утворюється в результаті затилування.

Розміри різьблення вихідного гвинта при проектуванні мітчиків визначаються в залежності від розмірів різьби, що нарізається, властивостей оброблюваного матеріалу, умов різьблення і технічних особливостей процесу різьблення. При накочуванні різьблення застосовують комплект із двох плашок: рухомий та нерухомий.

Профіль розгорнутих витків різьблення плашок відповідає профілю різьблення деталі. Кути нахилу розгорнутих витків різьблення рухомий і нерухомий плашок виконуються рівними куту підйому різьблення деталі, але їх напрямок приймається різним. Причому профіль витків рухомий та нерухомий плашок зміщені один щодо одного на 0,5 кроку. Це забезпечує торкання поверхні накатаного різьблення деталі та розгорнутих витків плашок.

Щоб забезпечити постійне формування різьблення деталі в процесі накочування, плашки забезпечуються забірною частиною. Найчастіше паркан створюється тільки на нерухомій плашці, а рухомий плашка виконується без забірної частини. Конструкція паркану плашки може бути різною.
Для остаточного обтиснення і калібрування різьблення служить частина плашки, що калібрує, має повний профіль витків. Кут профілю витків плашки приймається рівним куту профілю деталі. Висотні розміри профілю вибираються так, щоб забезпечити необхідну висоту нарізаної різьби і високу стійкість інструменту. Для запобігання поломкам і фарбуванням гострих вершин, а також для збільшення стійкості, максимальний розмір висоти головки профілю інструменту вибирається такою, щоб ширина майданчика вершини профілю була не менше 0,05 мм.

Наші технології виробництва дозволяють збільшувати термін служби мітчиків та плашок, робити автомобільні набори більш універсальними, зручними та надійними!